Amenzi aplicate de Serviciul Fiscal care nu au fost achitate

9 decembrie 2020 40

Buna ziua. In vara anului 2017 am lycrat ca vinzator de bauturi racoritoare. Niste documente nu erau in regula si serviciul fiscal mi-a aplicat 8 amenzi in marime totala de 42.000 lei, din care am achitat 1.500 lei la Serviciul Fiscal. Ma intereseaza ce consecinte pot urma, daca aceste amenzi au ajuns la executorul judecatoresc? Ma pot trezi cu dosar penal pentru neachitarea amenzilor? Sau la ce sa ma astept? Executor a blocat cardul de salariu, iar mai apoi l-a deblocat.

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna d-na Aliona, pe așa ceva cauza penală nu v-a fi pornită, mai ales prodecul verbal contravențional a ajus la executor. Eu pot să contribui pentru a vă ajuta, dispin de documente ce confirmă, că codul contravențional și codul fiscal a fost adoptat contra constituției / art. 7,66,72,93 /. DVS... mai detaliat puteți apela la tel. de contact 068669950.

10 decembrie 2020
  • Jurisconsult

Mai puteși apela pe vaiber.

10 decembrie 2020