Amnistia

14 august 2020 392

Buna ziua. Pot beneficia de amnistie, dacă a fost pronunțată doar hotărârea primei Instanțe, iar decizia Curții de Apel a fost emisă după proclamarea amnistiei? Este vreo modalitate sau trebuie de așteptat dacă va fi in 2020 aminsitie? Se cunoaște ceva despre posibila amnistie in 2020? Mersi anticipat.

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

D-na Maria, în a. 2020 nu se prevede nici-un fel de amnistie, e o aberație. Multă lume așteaptă așa ceva, nu sînteți prima sau ultima. Act de amnistie a fost anterior, deja nu sînt temeiuri.

15 august 2020
  • Jurisconsult

D-na Maria, eu vreau să vă atenționez, că chestiunea DVS poate fi soluționată în Curtea d Suoremă de justiți, unde trebue de invocat argumentele expuse.

16 august 2020