Amnistia

26 aprilie 2022 160

Buna ziua. Stimati avocati, cine poate sa explice succint care este procedura de amnistie? Unde trebuie depusa cererea?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna Igor. dacă iești condamnat ți te află în detenție, acolo sunt formate comisii speciale, care examinează fiecare condamnat, are el dreptul la amnistie.Dacă iești în libertate,depui o cerere făcând trimitere la Legea nr. 243 din 24.12. 2021, care o depui în instanța de judecată, care a pronunțat sentința de... mai detaliat condamnare...

27 aprilie 2022
  • Jurisconsult

Igor, poți apela de viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta.

27 aprilie 2022