Amnistia adoptata in decembrie 2021

4 ianuarie 2022 145

Buna ziua. Am fost condamnat in temeiul art. 171 (1), art. 172 (1) si art. 166 (1) CP. Am fost eliberat in temeiul art. 92 CP dupa ispasirea 1/3 din termen si obligat la munca neremunerata. Pot beneficia de amnistia adoptata in decembrie 2021?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Alexandru, nu poți fi amnistiat, ai fost condamnat de infracțiuni sexuale,necătînd că te afli condeționat. Poți apela la avocații noștri, care o să te scurgă de bani, încearcă.

5 ianuarie 2022