Amnistia anuntata?

26 noiembrie 2021 164

Bună ziua. Pot afla dacă condamnatii in temeiul art. 217 alin. 3 vor nimeri sub amnistia anuntata? Mersi.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Cade sub incidența amnistiei dar asta nu înseamnă ca in mod obligatoriu va fi încetarea urmărirea penală in privința condamnatului deoarece comisia specială formata in penitenciară analizează o serie de condiții fata de condamnați pentru înaintarea demersurilor in instanța de judecată de aplicare a amnistiei cum ar fi personalitatea... mai detaliat pozitivă etc.

28 noiembrie 2021