Amnistia din anul 2016

9 iunie 2024 3

Bună ziua. Poate sa fie aplicatã acum Legea privind amnisiterea din 29.07.2016? Mai este aceasta valabilă pentru persoanele care au fost condamnate în anii 2015-2016?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna dl. Vladislav nu poate fi aplicată amnistia din 2016, deoarece a mai fost o altă amnistie din 2021, DVS ați omis această lege. Administrația instituției penitenciare o trebuit să aplice aceste legi fați de DVS, unde a fost avocații DVS, de ce ei n-au enițiat o cerere despre aplicarea... mai detaliat amnistiei.

10 iunie 2024