Angajare cu probleme

6 noiembrie 2018 31

Buna ziua. Am lucrat intr-un magazin legal. Acolo noi am facut facturile de stricta evidenta. Am lucrat de la 7 dimineata pana la 10 seara fara pauza de masa. Cand am facut revizie, am iesit cu o suma mare in minus. Doamna ne pune sa semnam pentru aceasta lipsa, dar aceasta este pe facturile cele simple. Ea ne pune sa-i intoarcem banii. Ce sa fac? Ma puteti ajuta cu un sfat?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

În primul rând să nu semnați absolut nimic. Ei trebuie să facă mai întâi o comisie de anchetă, să dați explicații.
Contract de răspundere patrimonială aveti incheiat cu angajatorul?
Trebuie să arătați documentele unui jurist.

6 noiembrie 2018