Angajare în câmpul muncii

6 iunie 2023 22

Buna ziua. Studiez in anul 3 la universitate, specialitatea Stiințe ale educației, biologie. Intre timp, as dori sa ma angajez in sectorul bugetar, ceva legat de domeniul public. O pot face, sau trebuie sa termin studiile sau studii speciale?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Totul depinde de cerințele funcției în care doriți să vă angajați.
Dacă pentru a ocupa această funcție nu sunt necesare studii superioare, liber vă puteți angaja.

7 iunie 2023

Mulțumesc.

24 august 2023