Angajarea in campul muncii atunci cand esti in concediu de ingrijire a copilului

21 iulie 2018 66

Buna ziua! Ma aflu in concediu neplatit de ingrijire a copilului de la 3 la 6 ani (copilul are 4 ani si 8 luni). Am lucrat ca profesoara. La moment, am ocazia sa ma angajezi oficial la alta institutie, Rezervatia Naturala Codrii (cu totul alt domeniu), pe un salariu deplin. Intrebarea este: as putea sa continui sa ma aflu in concediu neplatit de la scoala, iar la Rezervatie sa ma angajezi pe un salariu? Deoarece e cam nesigur, peste un 1 an va fi mai clar si nu vreau sa pierd locul de munca la scoala.

Jurist comments 1

Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

În general, d-voastră ar trebui să demisionați de la un loc de muncă, apoi să vă angajați la altul. Cu alte cuvinte, nu este posibil ceea ce specificați d-voastră.

Succese!

26 iulie 2018