Angajarea unui agent imobiliar

29 noiembrie 2019 24

Cum putem angaja un agent imobiliar, daca salariul lui este format doar din comisionul din vinzari? Ce fel de contract facem? Se poate prestari servicii? Sau contract individual de munca? Cum indicam dar salariul acestui angajat?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Daca in baza unui contract de munca, puteti stabili salariul format dintr-o componenta fixa (de exemplu in cuantumul salariului minim pe economie) + componenta variabila (comision in marime de X% din activitatea salriatului).

1 decembrie 2019