Angajarea unui student la facultatea de drept

5 ianuarie 2020 90

Unde ar putea fi angajat un student care isi face studiile in anul 2 la facultatea de drept? Sau unde ar putea face voluntariat bazat pe jurisprudenta?

Jurist comments 3

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Vlad, in partea ce tine de voluntariat, puteti incerca la Ministerul Justitiei, concomintent puteti incerca si la alte institutio de stat sau private.

5 ianuarie 2020

Cristian mulțumesc , dar puteți să oferiți exemple concrete unde se poate de implicat ?

12 ianuarie 2020
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Personal in 2016 am facut voluntariat la Ministerul Justitiei, a fost o experienta productiva, colegi de ai mei au facut si in cadrul instantelor de judecata voluntariat. Concomitent deschideti paginele web a Ministerelor, multi au rubrica (voluntariat) si deschideti si vedeti conditiile.

12 ianuarie 2020