Anulare vanzare apartament

30 martie 2020 236

Buna! Urma sa cumparam un apartament, am facut o recipisa cu stapana ca ne vinde apartamentul si ne-am inteles intre noi ca ne apucam sa facem reparatie si ne mutam pana se fac actele. Avem inregistrari telefonice cu toata intelegerea si mesajele de pe telefon. Acum deja nu mai vinde, dar in apartament se afla lucrurile noastre, absolut toate: haine, mobila etc. Cum putem intra legal sa ne luam lucrurile. Ca doamna ne amana deja de o luna, dar noi stam si fara bani, si fara haine. Mulțumesc.

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

S-ar putea să fie vorba de o escrocherie!
Ar fi cazul să depuneți o plângere la Poliție!

Înțeleg că acea recipisă întocmită reprezintă în sine o arvună, iar Dvs ați achitat deja o parte din bani?!

31 martie 2020

Avans e 1000 euro. Si deja o suma de 5600 euro investite in reparatie, mobila si electrocasnice. La moment ne amina , eri trebuia sa vorbim ce facem si nu raspunde la telefon.

1 aprilie 2020