Anularea divortului?

15 august 2017 382

Buna ziua. Spuneti-mi, va rog, daca sotul meu a pus plingere la curtea de apel ca divortul a mers fara el si avocatul lui era la odihna, poate sa anuleze divortul? Deoarece el recent s-a casatorit cu alta. Si pe mine in luna iulie m-au operat si mai am diabet zaharat. El ma ameninta ca fetita s-ar putea sa nu ramina cu mine, ca sunt bolnava, cu toate ca merg si ma simt tare bine.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua.
În cazul d-ră divorțul nu va fi anulat, plus la toate spuneți că el după divorț a înregistrat o altă casnicie cu altă persoană. Trebuie de revăzut cererea înaintată de dumnealui la Curtea de apel, cu ce nu este el deacor, motivele, poate pricina e că prima instanță a... mai detaliat decis că fata ramâne în îngrijirea d-ră și el cu această condiție nu este deacord?
Mult succes!!!

15 august 2017