Anularea privatizarii

8 august 2020 201

Bună ziua. Pot să anulez privatizarea? Când am privatizat imobilul, am inclus și nepoata cu 2 fiice ale ei cu gândul că o să aibă grijă de mine la bătrânețe. Eu nu am soț, nici copii. Acum vreau sa nu mai aibă nimeni din ele cotă-parte, deoarece nu au grijă de mine și sufăr de pe urma comportamentului lor. Ce trebuie să fac? Ajutati-ma, vă rog. Mulțumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Pe aceste motive nu e posibil de a anula procedura de privatizare, de fapt este vorba de contract de vinzare cumparare de la stat.
Este o situație de litigiu fiind posibil o tinerea unei soluții doar pe cale judecătorească.

9 august 2020