Apartament fara radiatoare

15 februarie 2024 3

Buna ziua. Vreau sa cumpar un apartament in varianta alba, dar e fara radiatoare. Proprietarul spune ca in contractul cu compania de constructii este stipulat ca aceasta nu instaleaza radiatoare, pe motiv ca a montat podea calda (in baie si bucatarie), iar caloriferele raman la discretia cumparatorilor. Asa sunt toate apartamentele in blocul vizat, fara radiatoare instalate (blocul a fost dat in exploatare recent). E corect asa? Va multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Cristina, nu acceptași un așa apartament, de dorit ca DVS să citiți însuși contractul încheiat cu noul stăpân, care dispune de acest apartament. De dorit să vă uitați însuși în proectul clădirii, dacă a fost prevăzut așa ceva, adică sunt indicat și radiatorile, e ceva straniu.

16 februarie 2024