Apartament inundat

25 iulie 2020 86

Buna! S-a blocat țeava comuna de canalizare, toată apa de la etajele de sus se scurgea prin toaleta și respectiv a fost inundat și apartamentul cu un etaj mai jos. Menționez ca am sunat la asociație de 2 ori și la imgfl. Pana au ajuns și au rezolvat problema, baia era plină cu apa, respectiv a fost inundat apartamentul de jos. Cine se face vinovat și cum se rezolva problema? Cine suporta pagubele pentru apartamentul de jos?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna ziua Stefan,

Faceți o expertiză prin care o să fie stabilită problema concretă și cine se face vinovat.

26 iulie 2020
Valentin Ciuric
  • Avocat

Bună ziua!
Puteți găsi mai multă informație pentru cazul dvs. în acest articol:
https://dreptimobiliar.md/repararea-prejudiciului-pentru-inundarea-apartamentului/

26 iulie 2020