Apartament procurat din banii sotului si inregistrat de sotie pe mama

12 aprilie 2017 52

Am procurat un apartament in timpul casniciei cu banii mei si sotia l-a inregistrat pe mama ei. Eu pot demonstra provenienta banilor, sotia mi-a inscenat o provocare prin care mi-a aplicat violenta in familie si a dat la divort. Acum zice ca e al mamei ei si refuza sa recunoasca ca e din banii mei. Spuneti va rog cu ce pot incepe ca sa il pot macar imparti. La procurare ea a avut procura de la mama ei care e peste hotare.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Adrian Țurcanu
  • Avocat
  • Alte domenii

Incepeti de la a aduna toate actele ce dovedesc ca acel apartament a fost procurat din contul mijloacelor financiare ce va apartin si adresati-va la un avocat.

17 aprilie 2017