Apartamentul nostru a disparut din registrul bunurilor imobile

24 august 2023 3

Buna ziua. In 2020 apartamentul nostru era inregistrat la ASP, dar ieri mi-au spus ca apartamentul nostru (nr. 82) nu figureaza in registrul lor. Ce s-a intamplat si ce sa facem acum?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Este necesar de cerut Extras din Registrul Bunurilor Imobile pe apartamentul pe care sunteti proprietar. Pentru detalii contactati pe nr. de telefon 069049267

24 august 2023
Mihai Gherbovei
  • Avocat

Salutare Marina.

mergeți repetat la ASP și prezentați-le actul de proprietate care dvs aveți cu parafa/ștampila (are forma dreptunghiulară de regula aplicată pe prima pagina sau la pagina unde notarul a autentificat actul de proprietate) cadastrului.

succese.

30 august 2023