Apartamentul proprietate comună a soților divorțați (care nu a fost partajat) are 13 sechestre aplicate

26 iulie 2024 0

Bună ziua. Sunt divorțată de patru ani. Fostul soț a rămas să locuiască în apartamentul nostru comun (pe care nu l-am partajat la divorț). Eu sunt plecată peste hotare. Recent am aflat că pe apartament sunt aplicate 13 sechestre. Vreau să vând apartamentul și să-mi iau cota-parte. Este posibil? Dacă revin în țară, voi putea să ies fără probleme, având în vedere sechestrele menționate. Mulțumesc frumos.

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Elena, e greu de spus, ce și cum. Ex. soțul nu se știe ce fel de împrumuturi a avut, figurați și DVS în aceste împrumuturi, trebuie de citit însuși contractele sau încheirile puse pe apartament, cu așa maneră de explicați o să fie orice jurist sau avocat,... mai detaliat mai ales ultimii, care o să aibă un interes mârșav, încercați să apelați la viberul meu de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta mai detailiat, bine.

28 iulie 2024
  • Avocat

Bună ziua, va adresați cu actele care le aveti unui avocat. Situatia dvs e complexă, nu e posibil sa vi se dea un răspuns concret și corect doar din ceea ce indicați dvs.
Domnul Grigoraș, comentariile dvs sunt perle, atît juridice cît și lingvistice.

28 iulie 2024
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Pentru detalii, ajutor și suport juridic, apelați la nr. de telefon 069049267

29 iulie 2024