Aplicarea interdictiei de perfectare a pasaportului cetateanului RM

30 aprilie 2017 58

In ce conditii poate fi aplicata interdictia de a fi perfectat pasaportul cetateanului RM si in ce conditii poate fi ridicata/anulata aceasta interdictie? Cine/care instanta poate aplica/anula o astfel de interdictie? Va multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Irina Șeghera
  • Avocat-stagiar

Bună seara, Lilia.

Vedeti art. 63 din Codul de Executare aici http://lex.justice.md/document_rom.php?id=7815EB1B:E68465D1

1 mai 2017