Aplicarea semnăturii de către un minor

7 ianuarie 2022 22

Buna ziua. Rog sa vă expuneți asupra legalității semnăturii aplicate de către un minor pe faptul aducerii la cunoștință a prevederilor regulamentului intern al instituției de învățământ, încălcarea căruia rezultă în aplicarea unor sancțiuni.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Alexandru, încălcări nu sunt din partea organizatorilor, DVS ca părinte, sunteți îndrept să aduceți obiecții la documentul semnat de copilul minor, verificați ce consecințe poate să-i aducă copilului, documentul semnat de el.

7 ianuarie 2022