Are dreptul compania de telefonie mobila sa presteze servicii in credit?

4 august 2023 3

Buna ziua. Are dreptul compania de telefonie mobila sa presteze servicii in credit, fara sa ma intrebe si fara sa obtina acordul meu? Dupa odihna in Turcia in iulie 2023, am primit mesaj ca am de achitat 1.300 lei, fara sa fi sunat, sau sa fi utilizat internetul.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Ion, nu. Compania de telefonie și-a încălcat drepturile. E necesar să depui o cerere pe adresa companiei șo să-i întrebi înbaza cărui document, ei te-au obligat să achiși așa sumă de bani.

5 august 2023