Are dreptul sa ne percheziționeze?

24 mai 2017 44

Buna! Lucrez că ambalator la un depozit in Dragomirești Vale. De fiecare data când ieșim în pauza sau la toaleta agenți de securitate ne percheziționeaza corporal din cap până la picioare inclusiv incaltamintea,la plecarea acasă ne controlează și gențile cu care nu intram în depozit , având vestiare in exterior.Intrebarea mea este daca este legal sa ni se facă percheziție corporala și în ce articol de lege de încadrează acest drept.Va mulțumesc!

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Alexandru Ţurcan
  • Avocat

Pe aceasta platforma participa avocati si juristi din Republica Moldova. Pentru Romania, incercati sa inrebati pe www.avocatnet.ro sau www.avocatro.net.

24 mai 2017
  • Jurisconsult

Dl. Aurel, da. DVS o să-mi spuneți, că aicea e atribuția poliției, eu vreua să vă atenționez, că n-o să vină de fiecare dată poliția să petrecă așa ceva, DVS puteți să soluționați care sînt atribuțiile pazei și o să vă convingeți, că ei sînt în drept.

8 ianuarie 2020