Are mama drepturi sau numai obligatii

24 octombrie 2018 45

Vizitand copilul de 1 an, tatal insista sa fie primit in casa. In graficul de intrevederi este indicat ca acestea au loc la locul de trai al mamei. Domiciliul copilului este stabilit cu mama. Au dreptul cei de la Asistenta sociala sa vina acasa la mama si sa ceara explicatii de ce nu este primit tatal in casa, si sa ma oblige ca sa fie primit in casa. Tatal este agresiv, ameninta ca ia copilul. La politie nu vor sa primeasca plangerea, deoarece nu ar exista temei.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
din întrebare ați și dat răspuns citez „In graficul de intrevederi este indicat ca acestea au loc la locul de trai al mamei. Domiciliul copilului este stabilit cu mama” unde poate pleca tatăl dacă este expres prevăzut condiții.
sau este o altă problemă ce nu o înțeleg.

24 octombrie 2018