Arenda iaz

2 mai 2017 321

Vreau sa iau in arenda un iaz. Iazul e secat, dar vreau sa-l repar si sa aduca profit. Insa cei de la primarie nu prea vor sa-l dea in arenda. Ce as putea face? Poate vreun model de cerere de arendare a iazului si vreun sfat? Multumesc.

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Cerere simpla ...nu aveti nevoie de un model...aceasta urmeaza sa se examineze la sedinta consiliului primariei ! Discutati in prealabil cu primarul in orele de primire ! Prin instanta nu o sa puteti obliga Primaria si Consiliul sa va acorde acest drept!

3 mai 2017