Arenda in booking

6 aprilie 2018 53

Buna ziua. Dorind sa inregistrez o locuita pe booking, am completat datele pe jumatate, iar restul il lasasem pe mai tirziu, fara sa-mi dau seama ca apartamentul era deja online si lumea a inceput sa-l arendeze. Suma nefiind actualizata, era extrem de ieftin. Acum, cum pot scapa de gazdasi in mod legal pentru ca saitul ma pune sa le gasesc arendasilor o locuita asemanatoare, iar diferenta de pret sa o platesc eu.

Jurist comments 1

Octavian Cazac
  • Avocat

Dacă ați urmat toate etapele necesare plasării locuinței pe site, și ați apăsat butonul final, atunci trebuie să onorați contractul.
*
Preferabil este să ajungeți la o înțelegere și să vă împăcați.

6 aprilie 2018