Arenda pamant

24 iulie 2023 6

Buna ziua. Este posibil sa arendez un lot de pamant in curtea blocului. Nu intentionez sa ridic vreo constructie. Scopul este ca eu si alti vecini sa amenajam locuri pentru parcarea automobilelor personale in fata blocului nostru locativ. Multumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. În primul rând, trebuie să verificați cui aparține dreptul de proprietate a terenului și din care categorie face parte. De aceasta depinde acțiunile ulterioare.

25 iulie 2023