Arest pentru soferul care a traumat un pieton

21 februarie 2017 61

Am o problema majora, fratele meu a lovit un pieton cu masina ieri seara, nu era beat si nici nu serveste in general...doar ca era probabil dupa serviciu obosit, nu inteleg cum a facut-o deoarece este o persoana responsabila si atenta, nu a fugit de la locul dat, ci a chemat salvarea si a incercat sa ofere ajutor...insa a fost retinut la o sectie de politie din capitala...si de ieri nu ni se permite sa intram si nu putem afla ce e la el. E corect ca el sa stea inchis, este vreo cale sa fie scos pe cautiune macar...pina va fi dat verdictul/...mama si rudele noastre au vizitat victima accidentului la spital. Zic ca are plesnit un os si ca posibil peste doua zile sa-l externeze...Ce putem face in cazul in care nu avem bani pentru un avocat ? Cum procedam?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Maria Pîslaruc
  • Student
  • Alte domenii

În cazul în care nu aveți bani de avocat, încercați să vă adresați la Consiliul Național pentru Asistență Juridică Garantată de Stat, aici găsiți info necesară http://www.cnajgs.md/ro

23 februarie 2017