As dori model de ”contestare” a procesului-verbal cu privire la contraventie

26 decembrie 2017 429

Buna ziua. As dori model de contestare a procesului verbal cu privire la contraventie. L-am adresat judecatoriei in care raza teritoriala a fost savirsita contraventia, insa ne-au intors-o inapoi pe motiv ca trebuie depusa autoritatii din care face parte agentul constatator.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Păi modelul care îl aveți trebuie mai întâi tu depus la autoritatea din care face parte agentul constatator adică dacă la Inspectoratul General din raionul/sectorul în care se află secția să de poliție, ca mai apoi aceștia să remită dosarul în instanță de judecată, iar despre acest fapt vă anunța... mai detaliat printr-o scrisoare la adresa dvs de domiciliu care o veți indică în contestație.

26 decembrie 2017