As vrea sa știu dacă mai am interdicție de a intra in Cipru

30 martie 2019 86

Buna ziua. As vrea sa știu dacă mai am interdicție de a intra in Cipru. In urma cu 10 ani m-au expulzat si de atunci nu am mai fost acolo.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Cea mai simplă soluție este să verificați actul în baza căruia a-ți fost expulzată unde este indicat termenul pe cât urma să fiți expulzată, astfel, în cazul în care acest termen s-a scurs aveți drept de a circula în mod liber în Cipru, or să vă adresați cu o... mai detaliat cerere către ambasada Ciprului cu solicitarea unei astfel de informație, sediul al cărei se află la bucureși dar acreditat și pentru Republica Moldova !

30 martie 2019