Asistenta socialaa mi-a luat copilul cand nu eram acasa.

3 iulie 2018 40

Eu nu sunt inscris cu sotia, iar copilul este scris in familia mea si eu sunt indicat ca tata in certificatul de nastere. La un moment dat, apare la mine acasa un control de la asistenta sociala, iar eu nu eram acasa. Am fost plecat pe 2-3 ore cu treburi, iar copilul l-am lasat in grija unui cunoscut de 18 ani cu care copilul este deprins, copilul era in rochita fara pampers in casa, in casa nu era murdar, produse alimentare avem. Copilul are 1 an 6 luni si mi l-au luat si l-au dus la spital, apoi a doua zi a fost luat din spital si au facut tutela la niste straini si le-au dat fata lor. Eu ca tata si cu mama fetei ce sa facem in cazul acesta? Noua nimeni nimic nu ne-a spus si nimeni nu a cerut acordul nostru. Sotia era peste hotare, dar cum au luat fata, eu i-am spus si ea s-a pornit acasa. Ce sa facem? Va rog, ajutati-ne!

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

D-l Ilian, un lucru nu înţeleg cum DVS aţi dat acordul să fie transmis copilul altei familie, pentru a perefecta documentele de tutelă e necesar de timp, asisitenţii sociali n-au putut a doua zi să ttransmită copilul altei familie.În cazul DVS trebue să vă adresaţi în instanşă de judecată, pentru... mai detaliat a dovedi dreptul DVS asupra copilului şi fărădelegele asitenţolor sociali.

3 iulie 2018