Asociatia de locatari poate sa ma ajute?

18 ianuarie 2024 3

Buna ziua! Parintii au viza de resedinta in apartamentul in care stau doar eu, iar ei locuiesc in alta parte. Facturile pentru serviciile comunale (gen evacuarea deseurilor, deservirea blocului etc.) imi vin calculate pentru 3 persoane, desi locuiesc doar eu acolo. Pot sa ma adresez la asociatie ca sa calculeze facturile pe o singura persoana? Mersi!

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Dacă blocul e administrat de asociaţie atunci desigur la ea vă adresaţi!

20 ianuarie 2024