Asociatia locatarilor refuza sa-mi dea un raspuns in scris

3 iunie 2018 116

Buna ziua. Dupa mai multe incercari de a rezolva problema cu presedintele Asociatiei, neavind nici un rezultat, am trimis la Asociatia locatarilor o scrisoare cu aviz pentru a rezolva problema. Am rugat sa primesc raspuns in scris. Nu mi-au dat nici un raspuns in scris. Am mers peste 30 zile personal si au refuzat sa-mi dea un raspuns in scris. Am mai depus inca o data pesonal sub semnatura presedintelui si iar refuza sa-mi dea in scris raspuns. Eu nu pot apela la judecata si nu pot merge mai departe. Presedintele spune ca el intelege ca asta nu-i legal, dar... Va rog frumos sa ma ajutati: cum trebuie sa procedez ca sa primesc totusi un raspuns in scris. Unde trebuie sa ma adresez, cui se subordoneaza Asociatia locatarilor? Merci.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Este foarte bine că ați respectat procedura prealabilă și ați somat asociația printr-o scrisoare cu aviz astfel, puteți să angajați un avocat să vă reprezinte interesele în instanță dacă dvs sunteți în imposibilitate și dacă sunteți sigură că ați fost lezată în drepturi și puteți demonstra faptele atunci în... mai detaliat caz de câștig puteți solicită încasarea cheltuielilor de asistență juridică de la pârât.

4 iunie 2018