ASP mi-a anulat placutele cu nr. de inmatriculare personalizate

8 august 2023 3

Buna ziua. ASP mi-a anulat placutele de inmatriculare personalizate, pe care le-am comandat pentru suma de 9.000 de lei. Dupa ce am vandut automobilul, am lasat numerele la pastrare, iar dupa o perioada de 1 an am venit sa le ridic, dar la B.Î.T. (birou inmatriculare transport) mi-au comunicat ca placutile au fost nimicite. Am solicitat sa mi se explice in care temei au fost nimicite placutele mele de inmatriculare si am primit raspuns ca procedura a fost efectuata in temeiul instructiunilor lor de serviciu, fara a face referire la vreo lege care prevede termenul de pastrare sau vreo lege care prevede nimicirea placutelor de inmatriculare personalizate. Ma poate cineva ajuta?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Puteți să-mi lăsați un mesaj pe e-mail: scobiola97@mail.ru sau tel: 068769517.

9 august 2023