Astuparea gaurilor în carosabil în municipiul Chișinău

31 ianuarie 2024 4

Bună ziua. După topirea zăpezii în carosabilul de pe lângă casa mea s-au format gropi. Mașinile, care trec pe drum și nimeresc cu roțile în aceste gropi, provoacă vibrații continue puternice. Acestea îmi deranjează somnul pe timp de noapte, dar mai tare mi-e teamă sa nu apară fisuri în pereții casei din cauza vibrațiilor. Până la plombarea gropilor din primăvară mai este ceva timp. Care este soluția cea mai urgentă pentru a astupa aceste găuri acum, cu asfalt rece? Cum sa sesizez organele competente ca să acționeze în regim de urgență? Mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Onofrei, sunteți în drep ca operativ, să depuneți o cerere oficială în adresa preturii sectorale despre celea întâmplate, cu atragerea organelor de resorți la fața locului și constatarea celor menționate pentru a fi luate măsurile cuvenite, cu serviciile care se ocupă, cu înlăturarea obstacolelor.

1 februarie 2024