Atacarea deciziei instanței de fond în proces contravențional

19 octombrie 2023 3

Bună ziua. Am nevoie de ajutor in legatura cu atacarea deciziei instanței de fond. Mulțumesc frumos persoanelor care mă vor îndruma cu un sfat. Am contestat decizia asupra cauzei contravenționale emisă de agentul constatator, dar contestația a fost respinsă de instanță, care a emis o decizie precum că contestația este neîntemeiată.
Menționez că agentul constatator nu a indicat norma materială care a fost încălcată, dar a consemnat doar L 221/2012, care este de completare a mai multor acte normative, acest aspect nefiind cel puțin menționat de instanța de fond. Am solicitat eliberarea materialelor din dosar câteva săptămâni anterior ședinței, dar nici în prezent nu am primit vreun răspuns cu privire la aceasta. Doar în timpul judecății mi s-a expediat pe mail copia Deciziei asupra cauzei contravenționale.

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Buna! Va pot ajuta, apelati la nr. de telefon 069049267

20 octombrie 2023