Au dreptul soțul si mama soacra să mă dea afară pentru totdeauna din apartament?

7 iulie 2017 206

Am o neclaritate... Sunt căsătorită, am 2 copii minori. Locuiesc împreună cu familia (soțul și copiii) într-un apartament înscris pe numele mamei soacre. Sunt cu soțul în conflict. Au dreptul soțul si mama soacra să mă dea afară (pentru totdeauna) din apartament? Mulțumesc.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Daca nu aveți dreptul de proprietate asupra apartamentului, proprietarul poate cere oricând să îl eliberați

7 iulie 2017