Au putere juridica marcajele rutiere in statiile de alimentare cu combustibil?

1 martie 2018 77

Am avut un accident intr-o benzinarie a datcineva peste mine, cu toate ca eu mergeam pe marcajele de jos. Politistul a zis ca el tot poate sa vina si sa deseneze acolo ce vrea si ca marcajele rutiere din benzinarii n-au nici o putere juridica.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Cu siguranță au, ele dirijează la fel traficul în stația peco cum și pe carosabile.
Dacă va fost întocmit un proces verbal, neapărat contestațil.

1 martie 2018