Au voie vecinii sa instaleze camere video?

15 mai 2017 100

Vecinul a instalat camere video pe tot perimetrul casei sale si chiar pe transformatorul de la "Gaz_Union_Fenosa" pentru a vizualiza toate drumurile la maximum, din acest motiv noi ne simtim intimidati. Am scris imperuna cu inca 5 vecini cerere la politie de unde ne-au raspuns ca: "Nu vad nimic grav in aceasta" si sa ne adresam in judecata. Spuneti-mi, va rog, avem sanse de castig? Sau ce alte solutii mai sunt?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

In cazul in care acestea nu sunt inregistrate la Centrul National pentru Protectia Datelor cu Caracter Personal (datepersonale.md) sunt ilegale ....adresa-ti lor o plingere pentru aplicarea sanctiunilor contraventionale cu scoaterea acestora ! Cadrul legal il puteti vizualiza pe site-ul Centrului!

15 mai 2017