Autentificare diplomă de licență

6 septembrie 2019 34

Bună ziua. Vreau să-mi autentific diploma de licență, iar pentru aceasta am nevoie de o confirmare de la instituția de învățământ că mi-am făcut studiile la ei, dar și de programele analitice pentru cursuri. M-am adresat la insituție, dar ei nu știu cum să scrie confirmarea ca să fie corectă juridic, întrucât înmatricularea s-a făcut la ARISDIP, care a devenit între timp IRIM, iar în anul IV am fost transferată automat la noua instituție și acolo mi-am susținut examenele de licență. Toate ordinele de transfer există, nu este nicio ilegalitate la mijloc, doar că am nevoie să știu cum se scrie corect în actul de confirmare a studiilor și în programele analitice. Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna!

Instituția de învățământ trebuie sa elibereze confirmare în care se va menționa despre reorganizarea și redenumirea instituției cât și notele Dvs.

Pentru mai multe detalii va puteți adresa la Autoritatea Publica națională competenta în vedere echivalarii studiilor.

8 septembrie 2019