Automobil cu numere lituaniene

7 mai 2019 203

Cine poate sa ma ajute? Pot sa aduc in tara automobilul cu numere lituaniene in fiecare an pe o perioada de 180 de zile?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
În cazul introducerii auto cu numere strai e de catre un rezident, acesta se va afla sub control vamal, fiind în drept de a se afla pe teritoriul RM 180 în decurs a 12 luni ale anului,
Daca acest termen este încălcat, riscați amendă, iar daca auto nu mai iese,... mai detaliat adică e dat la piese fara a informa serviciu vamal corespunzător, suplimentar veți fi obligat la plata contravalorii acestuia.

8 mai 2019