Automobil cu numere straine

28 octombrie 2018 30

Salut! Am introdus in tara un auto cu numere straine inca in 2011. Automobilul s-a defectat, l-am dat la fer vechi si nu mai stiu nimic de el. Recent, am trecut vama, unde m-au anuntat ca trebuie sa-l scot din tara, dar eu nu mai stiu nimic despre automobil. Ei ma obliga sa achit amenda, plus costul automobilului. Ce pot face? Multumesc!

Jurist comments 1

Nicolae Beschieru
  • Parajurist

Buna Mihail. Prin acțiunile întreprinse ai încălcat un șir de prevederi legale. Cred că ar trebui să contractezi un avocat, oricum vei plăti...

26 decembrie 2018