Automobil cu numere straine dus la parcarea politiei

28 ianuarie 2022 218

Buna ziua. Momentan ma aflu peste hotare. Am lasat in Republica Moldova un automobil cu numere straine. Persoana care se afla la volanul automobilului a fost oprita de politie. Soferului i-a fost ridicat permisul, iar automobilul a fost evacuat la parcarea politiei. Cum pot recupera automobilul?

Jurist comments 1

Arsen Saruhanean
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Bună ziua!
Automobil de către Dumneavoastră a fost transmis în baza unei procuri.
În primul rînd, trebuie de stabilit temeiul opririi acestui automobil de către poliția, care este încălcarea depistată pentru care a fost ridicat permisul și evacuat automobilul la parcare? În dependență de răspunsul la această întrebare, sunt pașii, care urmează... mai detaliat a fi întreprinse pentru a lua automobilul de la parcare.

29 ianuarie 2022