Automobil cu numere transnistrene

17 martie 2017 145

Sunt din Tighina și detin automobil cu numere transnistrene, care este scris pe mine, dar permisul de conducere este eliberat de RM. Daca o sa-mi aplice amenda și am sa dau in judecata - am sansa sa cistig?

Jurist comments 1

Alexandru Ţurcan
  • Avocat

Regulile sunt descrise mai jos. Daca veti primi amenda pentru ceva neprevazut in regulile respective, veti avea sanse de castig in judecata.
http://yavo.md/raspunsuri/v/conducerea-automobilelor-cu-numere-transnistrene-dupa-1-aprilie-2017

17 martie 2017