Automobil cumpărat în timpul căsniciei

30 iulie 2023 4

Bună ziua. Automobilul a fost cumpărat în timpul căsniciei. Cui aparține acesta după divorț, dacă la judecată s-a pronunțat doar desfacerea căsătorie, nu și partajarea?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Alexandru, automobilul a fost procurat în devălmăcie, el o să fie împărțit 1/2.

30 iulie 2023
Mihai Gherbovei
  • Avocat

Salutare Alexandru.

Răspuns conform întrebării adresate .... va aparține celui care este înscris în certificatul de înmatriculare.

La general, cazul dvs este de o complexitate ridicată cu mai multe subtilități. Din cele relatate de dvs în speța apar niște întrebări de concretizare care urmează de stabilit pentru viitor strategia de lucru... mai detaliat al avocatului privind partajarea proprietaților în devălmășie.
Recomand de a obține o consultație detaliată la un avocat.
Succese.

30 august 2023