Automobil "special"

9 august 2020 20

Bună seara. Am grad de dizabilitate locomotoriu. Conform legii, am dreptul să aduc în țară automobil din orice an și să-l înregistrez pe numele meu fără achitarea taxelor vamale. Am niște datorii la companiile de creditare. Vreau să știu, acest automobil, adus în condiții speciale, poate fi sechestrat?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Odată ce automobilul devine proprietatea Dvs., poate fi urmărit de către creditori. Dvs. beneficiați de facilități doar la procedura de devamare.

11 august 2020