Automobilul pe care l-am vândut doi ani în urmă, dar care a rămas înmatriculat pe numele meu, a fost dus la parcarea specială

2 octombrie 2024 0

Bună ziua. Doi ani în urmă am înstrăinat automobilul personal în baza unei procuri notariale. Recent, am fost contactat de reprezentanții parcării speciale și informat că automobilul, care este încă înregistrat pe numele meu, se află în parcarea menționată și are o datorie de 36.000 lei. Dacă nu achit datoria, mă vor acționa în judecată. La ce să mă aștept în această situație? Cum ar trebui să procedez ca să nu achit suma pretinsă de parcare, având în vedere că nu este vina mea că automobilul a fost dus la parcare?

Jurist comments 1

  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Bună ziua! Este necesar de analizat situația dvs. și documentele. Pentru ajutor și suport juridic, apelați la nr. de telefon 069049267

3 octombrie 2024