Autorizări și certificări pentru producerea și comercializarea produselor de patiserie

12 iulie 2017 294

Bună ziua, vă rog respectuos să imi spuneți care sunt actele necesare pentru activitatea legala in domeniu de producere și comercializare a produselor de patiserie. Care sunt autoritațile din mun. Chișinău care eliberează certificatele de conformitate și proveniență pentru produse alimentare?

Jurist comments 2

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Agentia Nationala pentru Siguranta Alimentelor !
http://www.ansa.gov.md/ro/autorizari-si-certificate.html
Contactati agentia si ve-ti primi toate detaliile necesare cu privire la activitatea din domeniul dvstra!
Succes

13 iulie 2017

Buna ziua, am incercat sa ii contactam in data de 11 Iulie, unde o domnisoara foarte "amabila" a receptionat apelul nostru si la intrebarea noastra ce acte trebuie sa prezentam pentru a obtine autorizarile si certificarile necesare, domnisoara in cauza a raspuns ca noi nu ocupam de aceasta si a... mai detaliat pus receptorul fara a ne oferi alte detalii.

13 iulie 2017