Autovehicol scos de la evidenta

7 iunie 2024 2

Buna ziua. Am in posesie un automobil si pasaportul tehnic al acestuia. Proprietarul automobilului este decedat demult și autovehicolul este scos de la evidenta. Mostenitorii proprietarului decedat locuiesc in alta tara. Ce pot face in acest caz pentru a inmatricula automobilul pe numele meu?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Petru, vrei, nu vrei trebuie să te adresezi în judecată, instanța la solicitarea ta, o să facă apel la toți noștinitorii, care nu sunt pe loc, o să trebuiască să primești răspunsuri oficiale, să vezi pretenziile lor la acet a/m, ca mai apoi să intri în posesia lui, să... mai detaliat devii proprietare, eu o chestie lungă, îți angajezi un avocat și foc.

8 iunie 2024