Avans la procurare imobil

21 august 2019 94

Dacă am achitat o suma in avans pentru procurarea unui apartament și m-am răzgândit, suma data îmi va fi întoarsă inapoi?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Daca ati incheiat un contract autentificat notarial, in care este indicat expres ca suma se achita cu titlunde ARVUNA - banii nu se restituie.
In celelalte cazuri - banii trebuie sa Va fie restituiti, iar in cazul in care refuza, va fi necesar sa Va adresati in... mai detaliat judecata.

21 august 2019